Aktuality

Dne 11. dubna 2011 Masarykova univerzita slavnostně otevřela Univerzitní centrum Telč. Tato událost byla završením realizace projektu "Telč - rehabilitace bývalého jezuitského areálu" podpořeného z Finančních mechanismů EHP/ Norska. Celkové náklady na realizaci projektu dosáhly téměř 145 mil. Kč. Slavnostní otevření proběhlo za účasti rektora Masarykovy univerzity, velvyslance Norského království v ČR, předsedy senátu ČR, hejtmana kraje Vysočina, zástupců města, partnera projektu, Národního památkového ústavu a řady dalších hostů. Program slavnostního otevření zahrnoval rovněž představení uměleckých děl Olbrama Zoubka "Rektor" a Vincence Makovského "T. G. Masaryk". Dále proběhla odborná rozprava na téma: Telč – kulturní odkaz a budoucnost, moderované prohlídky prostor, tisková konference a doprovodný program.